Megane ii filtr pylkowy

W moc gałęziach przemysłu jesteśmy do tworzenia z potrzebą odpylania pyłów, które sprawiają mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Są obecne kluczowe procesy powiązane z zmianą węgla kamiennego, drewna w sektorze drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w przemyśle spożywczym, pyły dające w sektorze chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy jaki został wykonany razem z unijną dyrektywą Atex.

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych nosimy w możliwości narzędzia a wszystkie instalacje zrobione razem z obecną dyrektywą 94/9WE ATEX. Potrafią być one stosowane dla odpylania pyłów chodzących do grupy wybuchowości St1 i St2. Nasze systemy filtracyjne mają kategorie 3D. Osiągnie to na budowanie ich w którymkolwiek pomieszczeniu, jaka stanowi zaklasyfikowana do strefy niezagrożonej wybuchem jak zarówno w okolicach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń mamy dwie istotne metody:

Metoda tłumienia wybuchu Metoda ta używa systemy automatycznie działające na wstęp ciśnienia wybuchowego i wyłączające w zarodku powstający wybuch. Sposób jest zaopatrzony w czujniki ciśnienia, które wykrywają powstający wybuch, nadaje go do centrali, która z zmiany rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze środkiem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego usunięcia to właśnie około 60 ms. Bardzo duże stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Zatrzymuje się ona do użytkowania wszelkiego rodzaju membran lub paneli dekompresyjnych, które wprowadzają ciśnienie wybuchu z ochranianego dania na zewnątrz. Tym środkiem, ciśnienie jakie panuje w ochranianym urządzeniu zostanie zmniejszone do cenie niebędącej zagrożenia. Używamy różnego sposobie wykonania techniczne membran: okrągłe albo prostokątne, płaskie lub wypukłe, wyposażone w czujnik zerwania albo nie, wykonane ze pewni węglowej lub kwasoodpornej. Z racji na rozmiar płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, potrzebne jest skierowanie strefy dużej w odległości obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w zasięgu konkretnej instalacji, całe jej strony i składniki są dopasowywane w taki możliwość, aby one też nie były okazją powstania źródła zapłonu pyłów.