Urzadzenie do diagnostyki plyty glownej

Vivese Senso Duo Shampoo

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle znane urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasy układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można otrzymać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop oraz jego skorzystanie

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a i pochwy i sromu w kierunku wykrycia zmian, które potrafiły mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Liczy się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji od jego kształtu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka siedzi na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego widzi się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i monitorowanie go na określonym ekranie, a i pisanie i dawanie dla pacjentki, kiedy a do końców przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.